Strona główna > testy testineo.pl, testy zawodowe > co mieszka w raporcie

co mieszka w raporcie

Na rynku są dostepne setki quizów i testów, w tym prawdziwych testów psychologicznych. Część z nich dostępna jest w PTP, czyli w Pracowni Testów Psychologicznych, i te, które tam są służą przede wszystkim klinicznej diagnozie psychologicznej. Inne też są, jednak znakomita większość dostępna jest tym, którzy mogą się pochwalić dyplomem ukończenia psychologii. Na portalach psychologicznych także są testy. Tam również znajdziecie rzetelne narzędzia diagnostyczne. Są też testy w stylu „kiedy umrzesz” oraz „ile będziesz miał dzieci”, czy „sprawdź czy jesteś geniuszem”. Nie wolno nie wymienić też tysięcy już chyba quizów w stylu tych, co znajdziecie na Facebook.  Wszystkie te narzędzia łączy jedna cecha- krótki, bardzo krótki lub brak raportu. Czyli, że wypełniając takie testy dostaniecie w zamian trzy do pięciu zdań interpretacji lub ogólny wynik, jaki uzyskałeś/aś w teście. Mają jeszcze jedną cechę, ale już nie wszystkie, na szczęście. W wielu miejscach po wypełnieniu pojawia się informacja, że wynik dostaniesz po uiszczeniu opłaty 0,29 groszy. Opłata jest możliwa przez system paypal. Nie masz tego systemu, nie przejmuj się, możesz wysłać sms pod numer. I tu uwaga- dopiero w regulaminie lub na dole strony drobnym druczkiem jest napisane, że sms kosztuje 29, 90… Chetnie bym się podzieliła wiedzą ile osób posiada system paypal, ale jej nie posiadam… Tak, czy owak, ukryta informacja o cenie skutkuje niespodziankami. Ufam, że cena jest adekwatna do otrzymanego produktu, czyli do raportu 🙂 To znaczy, chetnie wierzę…

Na naszym portalu cena jest jawna- znajduje się w cenniku oraz na stronie głównej. I ta cena jest kosztem, jaki trzeba ponieść by dostać nie sam wynik testu, tylko raport. Raport w pełnym tego słowa znaczeniu. Zawiera on indywidualną interpretacje uzyskanego wyniku, podstawy teoretyczne dotyczące badanego obszaru, wiele informacji, które wiążą się z samym tematem testu.

Dla przykładu, raport po teście o stresie zawiera informacje na temat poziomu stresu, który ujawnił się podczas badania, wiedzę o naturze stresu, objawy, zaburzenia, choroby związane z nadmiarem stresu, metody rozładowywania stresu, opis podejść do stresu, ćwiczenia relaksacyjne, zagrożenia płynące z zaniedbania w okresie długotrwałego stresu, itd. Ten raport to kilkanaście stron rzetelnej wiedzy. Przygotowali go specjaliści w zakresie rozpoznawania objawów i terapii osób, u których stres spowodował niekorzystne skutki uboczne w postaci na przykład chorób somatycznych powiązanych z nadmiarem stresu, czyli choćby chorób serca, czy nadciśnienia.

Reklamy
 1. 05/10/2010 o 18:13

  Wyjątkowo mam konto paypal, ale rozumiem i cenię sobie informację, że u Państwa są czytelnie podane ceny. Jak już dawno zauważono na Zachodzie, w biznesie nie opłaca się nieuczciwość.

  W wypadku testu „kiedy umrzesz”, chyba jednak ani cena, ani rzetelność testu nie gra dla mnie większej roli. Ja _nie chcę_ takiej wiedzy. Gdybym wiedział, że na przykład za miesiąc już mnie nie będzie na tym świecie, to w jednej chwili umarłyby wszystkie moje marzenia. A życie bez marzeń?

  Mam do Państwa pytanie innego rodzaju, związane z ostatnim akapitem oraz tym, co już poprzednio wyczytałem. Czy moglibyście Państwo zademonstrować jeden test „demo” wraz z tym wszystkim, co dostaje od Państwa klient: tj. wynik, jakaś analiza, wnioski, sugestie, sam nie wiem – teraz to ja pisząc improwizuję.
  Abym, jako Wasz przyszły klient, mógł się przekonać, co mnie spotka dalej, po rozwiązaniu testu, wysłania i zapłaceniu symbolicznej opłaty.

  Życzę Państwu spokojnego dnia,
  Łączę wyrazy szacunku.

  • testree
   06/10/2010 o 10:52

   🙂 nie chce Pan wiedzieć kiedy Pan umrze? 🙂 🙂 czytając statystyki oraz widząc ilość miejsc, w których ten test, choć powinnam napisać „test”, się wyświetla, obawiam się, że stanowi Pan jakąś mniejszość 🙂 🙂
   Pracujemy nad demo. Jesteśmy bowiem przekonani, że więcej osób chciałoby zobaczyć za co ma zapłacić. Jak tylko będzie taki przykład dostępny na naszym portalu, na pewno Pana poinformujemy. Póki co, zachęcam do zakupu jednego raportu na próbę. Inwestycja w wiedzę z zakresu na przykład pracoholizmu, czy stresu na pewno się zwróci 🙂

 2. 06/10/2010 o 18:59

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ostatnio ktoś mi opowiadał o teście na przyjaźń. Ale takiego testu dotychczas u Państwa nie zauważyłem.. Jeśli będzie – chęcią kiedyś wypełnię.

  Dobrego dnia 🙂

  • testree
   06/10/2010 o 21:23

   Test na przyjaźń znajdzie Pan pod tytułem- „Czy jest między wami chemia”. Jednocześnie, test jest skierowany do nastoletnich dziewcząt 🙂 jeśli znajdzie Pan w swojej duszy kawałek nastolatki oraz przyjaźni się Pan z drugim takim lub nastolatką rzeczywistą- zapraszam 🙂 Jeśli nie, jak tylko stworzymy test dla DUŻYCH 🙂 na pewno poinformujemy o tym na naszym portalu, blogu, FB i GL 🙂
   wzajemtak 🙂

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: