Strona główna > testy zawodowe > Postawa jest tym, co sprawia, że możesz…

Postawa jest tym, co sprawia, że możesz…

Obraz przedsiębiorcy wśród wielu osób, w tym osób bezrobotnych, jest negatywny. Wybór na miejsce swojej pracy firmy państwowej, brak zaufania do przedsiębiorców, brak zainteresowania prowadzeniem własnej działalności, chęć kontroli nad przedsiębiorcami, którzy w większości przypadków, ich zdaniem, są nieuczciwi, i kierujący się tylko własnym interesem, oraz wyzyskującymi pracownika, negatywne emocje i brak zaufania do przedsiębiorców, tworzą negatywną postawę wobec przedsiębiorczości. Postawa taka w sytuacji bezrobocia jest mechanizmem blokującym aktywność tych osób ukierunkowaną na założenie własnej firmy. Może zacieśniać krąg możliwości poszukiwania pracy tylko do firm państwowych, które jawią się tym osobom jako „oazy” pewnego i długotrwałego zatrudnienia.

Pierwszym krokiem do zostania przedsiębiorcą to zmiana swojej postawy wobec samej przedsiębiorczości i przedsiębiorców. Jeżeli jeszcze nie przejawiasz pozytywnego nastawienia to dobrze byłoby zastanowić się dlaczego tak jest. Oczywiście nikt nie powiedział, że jest to łatwe działanie, ale pamiętaj, że tacy ludzie jak Bill Gates (założyciel Microsoftu), Steve Jobs (założyciel Apple Computers), czy Jan Kulczyk (obecnie najbogatszy Polak) zaczynali z pozytywną postawą wobec przedsiębiorczości.

Postawa jaką żywimy wobec przedsiębiorczości może mieć zasadniczy wpływ na naszą motywację do założenia własnej firmy. Jeżeli będziemy spostrzegać osoby przedsiębiorcze i przedsiębiorczość jako pozytywne aspekty naszej rzeczywistości łatwiej będzie nam budować własną firmę.

Nasz nowy test na portalu dotyczy właśnie postawy wobec przedsiębiorczości. Sprawdź, czy to, co niesiesz swą postawą jest sprzyjające abyś został/a przedsiębiorcą.

Reklamy
Kategorie:testy zawodowe
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: